Sa libra kemi botuar qe 100 vjet per Kosoven?

Shkruan: Rexhep SHAHU

Po Serbia?
Sa, me tha miku im Izet Duraku.

Ne vite te caktuara serbet kane botuar deri ne nje mije libra ne vit per Kosoven dhe dashurine e tyre per Kosoven, libra ne serbisht dhe ne gjuhet e medha te botes.

Po shqiptaret qe 100 vjet, a thua i kane botuar 100 libra gjithsej per Kosoven shqiptare dhe per dashurine e tyre per Kosoven.

Psh, kryeakademiku qe shkruan edhe per mizat ne Tirane, Qosja i famshem, sa libra ka botuar per Kosoven dhe i ka perkthyer ne gjuhet e medha te botes.

Po Akademite tona te shkencave, sa libra kane botuar per Kosoven dhe i kane perkthyer ne gjuhet e medha te botes.
Ketu shkruhen telenovela per heroj e gjysme heroj, nga njerez qe marrin leke dhe tjerrin fjale pandershmerisht duke fshehur te vertetat qe jane te sakta e te shkurtra por telenovelistet i mbeshtjellin me rrena e trillime stilistike bastarde.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top