1 koment te “Rugova, pacifist pa të meta – populli i tij nuk e donte luftën

  1. Po që të bëjmë ne tani që amanetin strumbullar që na la i kemi koshiqt plotë
    po akoma kotë. Rugaova na tha: “Ju në diaspor kopjoni poret e jetes si mbahet
    shteti se i vie koha që na duheni”. Dhe sot e gjithë diten ju shkruajm liderve
    partiak dhe shtetërorë për bashkëpunim si në Kosovë dhe Shqiperi por kot…S’duan
    me na i parë syt………rugova kend e la pasë vajtes t’ija në amshim…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.