5 komente te “Ribotohen librat për heroin e kombit Xhafer Deva

  1. Gjithcka qe bahet per Xhafer Deven, asht nje perkushtim, asht nje rilindje e nje fryme te nje gjenerate te re, me plot shpresa per andrrat qe Deva kishte.
    Xhafer Deva, mesoj notin në dallket e veshtira, notoj në ato dallke; per se mbari dhe me sukses , ja doli te harroj dhe te hedh modeling e Shqipnis Etnike. Mirpo, kur dallket e Rusise moren hovin e ashper, Deva si te gjithe tjeret mori rrugen e arratise, duke mos pushue asnje minute, deri në frymen e fundit, per Shqipnin Etnike.

  2. Botimi i këtyre veprave është një kontribut i jashtëzakonshëm për lexuesit në të dy shtetet shqiptare pasi gjatë sistemit të kaluar kanë qenë të anatemuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.