4 komente te “Disce aut discede

 1. Falenderoj te ndershmin Mal Uka, mikun tim te moqem por komentin e tij nuk e kuptova si duhët, ndoshta pse ka dalur nga spitali dhe ende është i lodhur. Unë i dëshiroj shërim të shpejt dhe i dëshiroj edhe Malit: Mire se naa vjen në Lidhjen e Prizrenit, Portalin Informativ të Ballit Kombëtar Demokrat !

  1. Sinan ke te drejt Qe ne fillim te shkrimit te komentit tim
   Pa dashje me ka dale nje( ne ) Pra largoje ne te lexuar
   Pra fjalija fillon ; Ma se paku……. E jo Ma me se paku
   Besoj se rreshtat te tjere jan te carte Fm Pershendetje !

 2. Ma se pakti i ban nere atyre qe punojne ne gazeta e mjete te informimit qe shkrimit te autorit tja hekun apo shtojne vetem nje shkronje. Une i kam lexue rregullisht shkrimet e Z Sinan Kastrati. Ne secilin shkrim te tij Sinani pos gjuhes se rrjedhshme qe e ka studijue dhe e ka ndertim vehtanak. Ngjarjet qe i paraqet nuk jan pjelle e fantazise se tij, por jan realitet i shprehur nga njerzit e perjetimeve qe Sinani me vemendje ua shenon fjalet. Aty ku vet e jep ndonje gjykim, Sinani niset nga parimet e intelektualit , nga interesi per ta luftue te keqen dhe pa as ma te voglin interes personal Pra redaksite botuese duhet ti lejojne hapsire kultures shqipetare te cilen e spikate dhe me aftesi mjeshtri e kultivon Sinan Kastrati Une e pergezoj per shkrimet e tij qe pasqyrojne realitet !

 3. Kërkoj mirëkuptim nga lexuesit dhe Stafi Redaktues i “Lidhjes” por titulli i reagimit mungon.
  “Disce aut discede”, është dhe duhët të jetë titulli i reagimit tim. Falënderoj “Lidhjen e Prizrenit”, Portal Informativ i Ballit Kombëtar Demokrat.
  Falenderoj edhe mikun tim, Sefedin Krasniqin nga Zhilivoda, me vendqëndrim në Zvicërr.
  Përshënde lexuesit e ndershëm “ballistë” të Lidhjës së Prizrenit!

  Sinan Kastrati, Suedi,
  Malmö, 30 tetor 2016

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.