1 koment te “Raporti i Departamanetit Amerikan të Shtetit

  1. Naim Trrnava dhe te gjithe Muslimanet e Kosoves jane antishqiptaret me te medhej te kesaj periode kohore. Ata jane perfaqsues dhe punetor te shteteve te Turqise dhe Shteteve Arabia Saudite me Qatarin, te cilet po investojne miliona euro ne korruptimin e Muslimaneve te Kosoves, te cilet pastaj i korruptojne qeveritaret e Kosoves me qellim te shkaterrimit te Kombit Shqiptar. Naim Trrnava , Xhabir Hamiti, Sabri Bajgora, Lutfi Haziri, Ferid Agani, Lavdrim Muhaxheri, Zeqirja Qazimi si dhe imamet e vetquajtur te moderuar jane kryetradhetaret e kombit Shqiptar.
    Ne shumicen e faltoreve muslimane predikohet antishqiptarizmi, e jo antiamerikanizmi, sepse ligjerimet antiamerikane ne esence jane ligjerime antishqiptare…….sepse religjioni musliman nuk lejon kombe dhe kundershton qdo gjuhe tjeter perve gjuhes arabe, sepse edhe zoti edhe muhameti kane qene me kombesi Arabe. Te gjithe muslimanet e Kosoves jane antishqiptar. Numri i Muslimaneve praktikues ne Kosove sillet rreth 20-22 mije….ne baze te frekuencave neper xhamijat e tyre Muslimane. Poashtu Antaresin ne BIK ne muajin Prill 2016 e paguan 17.492 musliman….qe dmth shumica e popullates se kosoves jane joreloxhioz. Ndertimi i faltoreve te reja antishqiptare nuk eshte i nevojshem sepse ne 237 xhamija ka me pak se 15 vizitor-praktikues. Xhamijat me te frekuentuara jane 6 Ne Prishtine, 5 Prizren, ^ Mitrovice, 5 Gjilan, 2 Peje, 1 ne Podujeve, Lipjan,Gjakove……dmth duhet te mbyllen se paku 350 faltore muslimane qe kane vetem nje qellim: shkaterrimin e KOMBIT SHQIPTAR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.