1 koment te “QËNDRESA ANTIKOMUNISTE NË SHALËN E BAJGORES 1941 – 1950

  1. Zotri Bilalli: juve i keni per shkruar dhe permendur disa Figura ma, te veqanta te Shales s Bajgores. Por siq, e cetk ka edhe disa Figura qe i perkasin asaj plejade. Nje nder ta ka, qen edhe Gjyshi im nga fsh. Pasome Isuf (Demiri) Pasoma dhe vllau i tij Ramadani. Isufi ka qen me grada Major dhe ka, qen si Zavendes i Adem Voces, por edhe vlla te Nanes e ka pas Ahmet Selacin.
    Shpresoj qe kjo Histori gojore te Shkruhet ndokund sepse Popujt tjer ka koh qe meren me Historiografin e popujve tjer kurse ne n Kosove kemi mbet ende ne Histori. Ju persh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.