3 komente te “QAZIM BLLACA – NJËRI NGA SHTATË DREJTUESIT KRYESORË TË LIDHJES SË DYTË SHQIPTARE TË PRIZRENIT

  1. E lexova aty ku shkruen barkën e ka ba Qazim Vula,
    Po Asht e vërtet,vet Qazim Vula më thot se barkën e kan montue por kan qen TË tradhtue’ nga Hazir Halimi DHE porsa e kan montue ,Jan kapur nga rojet e kufinit të cilët ishin ken tue I prit,këto Jan fjalët e .Qazim Vules .Qazim Vula u dënue 20-et Vjet Qazim Bllaca 5-es vjet derisa Hazi Halimi Asht lan I lir.

  2. TE DASHTUN DHE ME VULLNETIN E TIJ QE KISHTE I SHERBEU KOMBIT TON ATEDHEUT TON TE SHENJT . PRA KY ASHT NJI E VERTETE> POR MOS HARROJM SE KEMI PAS SHUM SI Z QAZIM BLLACA PRA AI TERITOR ME KRYEQYTETIN > JO GJYSMAKE TE SAKATOSUR > DHE SOT NJI PJESE E POLITIKANVE DUAN ENDE ME E SAKATOSUN MA TEPER >>PRA KJO ASHT TRADHETI>> SI MUNDEN TU HARROJN PARIMET E PRINDERVE TON >> ATA TE POLLUZHES,MEMET GRADICES > LAVDI U QOFT TE GJITHVE ATYNEVE QE DHAN JETEN PER LIRI TE ATEDHEUT TON >> ZOTI UA NDRICOFT SHPIRTIN TE GJITHVE. >>

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.