Putin i telefonon Erdoganit

Qoftë i kaluar puçi në Turqi. Qeveria dhe ju si president e keni mbështetjen e Rusisë. Këto ishin sot fjalët e presidentit rus drejtuar presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan. Putin dhe Erdogan u morën vesh në një bisedë telefonike që të takohen në fillim të muajit gusht dhe të nxisin një fillim të ri në marrëdhënjet tradicionalisht miqësore mes Republikës së Turqisë dhe Federatës Ruse.

1 koment te “Putin i telefonon Erdoganit”

  1. Poeshte ditur edhe mehere merreximin e aeroplanave R.E. iu perkul dhe ikerkoj falje Putinit se kush eshte ky lojkatar dhe sa ipermbahet fjaleve te thena pak pasrreximit te Ajroplanave. Paradodite erdh nje i preferuar i tij ne Lezhe dhe shkoi tavizitoj vorrin e Gjergj Kastriotit dhe efyti parashqiptareve qe ederguan po koken eshte dashte meja hjeke e kurfar mase nuk eshte
    murre .Menje fjale tha ,,Sot GUREVE E NESER JUVE ,,Tani Gjeneralet shqiptare nuk bojne . Erdogan tymi te dalte .

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top