Pse luten diplomatet e huaj te vijne ne Tirane

SHKRUAN: REXHEP SHAHU

Partia socialiste pasi beri martese ne Shkoder me LSI, nen kujdesin e ish presidentit serb Tadiq, mezi arriti te fitoje zgjedhjet parlamentare te 2013 bashke me LSI.

Nje force politike apo kualicion, nuk rrit vota zakonisht gjate qeverisjes perkundrazi votat i pakesohen.

Mandatin e dyte Edi Rama e fitoi pa LSI dhe pas nje konsumimi te madh, per shkak se e ktheu vendin ne plantacion droge, ne prodhues e tregtues drogash edhe me avione.

E fitoi mandaatin e dyte pa program, me shaka, pasi ai kishte mbaruar pune me zgjedhjet para fushates zgjedhore, pra i kishte blere votat qe i duheshin. Kishte blere bile me shume se sa i duheshin.

Pre kete gje, une si individ me kaq informacion e formim qe kam, nuk duroj te flasin, mbrojne apo avokatojne te huajt qeverine Rama. Asnje i huaj qofte dhe presidenti aktual amerikan apo qofte dhe Klintoni a Bushi ndaj te cileve kam admirim e mirenjohje pa kufi per krijimin e shtetit te dyte shqiptar – Kosova.

Si shoqeri kemi fute kryet te bolet, media eshte e qeverise pothuaj totalisht, opinionberesit apo ata qe kane zene gjithe frengjite e kullave te rojeve te qeverise jane ata individe qe kane sjelle Edi Ramen ne pushtet duke grupuar gjithe maskarejtye e vendit.

Opinioni po bindet perdite se pushteti aktual eshte nga vota e vjedhur dhe e blere dhe i mungon kolona morale por qendron ne kembe nga dhuna dhe arroganca e mediave dhe kryeministrit tellall.

Kryeministri vjell vner, ngre zerin sic e ngre frikacaku ne kurth.

Nuk e di si do rrjedhin ngjarjet, por personalisht nuk i besoj asnje diplomati te huaj qe ka bere tave Tirane me Edi Ramen.

Dhe kam filluar te mendoj shume rreth asaj qe me kane treguar se behet lufte e madhe nga te huajt per me ardhe diplomat ne Tirane. Tash po besoj se nuk vijne vec per diellin e Tiranes.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top