Presidenti Trump, mbështetje për Ballin Kombëtar Demokrat

Zgjedhja e Donald Trump në postin e Presidentit të radhës në SHBA, ka shkaktuar një tërmet të paparë politik te Internacionalja Socialiste dhe te degët e saj të shpërndara kudo, e sidomos te partitë kolaboracioniste të Rusisë dhe Serbisë në Shqipëri e Kosovë, shtete këto që ende nuk kanë shfaqur interesim serioz për t’i dënuar krimet e komunizmit, ashtu siç e parashohin Rezolutat 1096 dhe 1481 të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës.

Këshilli Koordinator i Ballit Kombëtar Demokrat konstaton, se refuzimi institucional për t’u ndarë nga e kaluara dhe e tashmja kriminale nuk i shërben Shqipërisë, Kosovës dhe shqiptarëve, sepse Bota Demokratike i përbuzë skajshmërisht të drejtat e shteteve që drejtohen nga “kumandirat” e rilindur të ideologjisë komunjare, kanabiste, kulake dhe nga telekomandot revolucionare të realizmit socialist.

Shqiptarët tashmë janë vetëdijësuar dhe e kanë kuptuar se Shqipëria e Kosova nuk mund të gjejnë mbështetjen e nevojshme te administrata e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, nëse shoqëria jonë nuk largon njëherë e përgjithmonë nga pushteti dhe administrata shtetërore asetet e së kaluarës kriminale komuniste dhe nëse historia jonë kombëtare nuk dënon ligjërisht “mësimet” e atyre që falsifikuan Deklaratën e Pavarësisë së Shqipërisë etnike, kuadro këto që dekoruan si heronj të shtetit shqiptar Milladin, Dushan, Tito e Rankoviq,

Fitorja e Donald Trump, nëse e përjashtojmë reakcionin dhe kërkesën kriminale socialiste për rikthim te bunkerizmi, izolimi, internimet dhe dënimet, i hapi rrugën Shqipërisë dhe shqiptarëve për t’a bërë Shqipërinë e Madhe, ashtu siç ne dëshirojmë ta shohim edhe Amerikën e Madhe, të fortë dhe të respektuar në arenën ndërkombëtare.

1 koment te “Presidenti Trump, mbështetje për Ballin Kombëtar Demokrat”

  1. ILMI FEHIM PRODANI

    MBASI JAM VET SHQIPTAR, I NJO MIR ATA QE PO BEHEN SIKUR TE UDHEHEQIN ATE KOMB, SI NGA SOCJLISTET PO DHE NGA DEMOKRATET. UNE SI PERSON , VOTOVA PER PERSONIN QE MUA ME POREKU THELL KUR AU I BUMBARDDOJ SEBET, BILL KLINTONIN, NE ATE KOHE DHE NE KETE MUAJ PAS AQ VITVE VOTOVA PER ZONJEN E TIJ TE NDERUAREN HELLERI KLINTONIN, POR KUNDERSHTARI FITOJ, SE SI UNE NUK KAM PERGJIGJE, POR FITOJ DANALL TROMP, BILJONER. PSE PO E SHKTUAJ MBASI SOT LEXOVA NE INTER NET SE DHE AY DO BEJE CMOS QE TE BEHET BASHKIMI KOMBETAR,, VETEM JU THEM ATYRE QE KERKOJNE POZIT PER TE UDHEHEQUR SHQIPRINE, QE TE MOS BEHEN SI KUR JANE ME TE MENCEM SE AY, I THONE FJALA E EMBEL NXJER GJARPERIN NGA VRIMA,, KY BURE NUK TOLERON PORDHET E SHQIPTARVE, SI DUKET ESHTE AY DHE VETEM AY,, RESPEKT POR ZOTIN DANOLL TRAMP

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top