2 komente te “PASKAJORJA: GJUHA SHQIPE MES PERËNDIMIT DHE BIZANTIT

  1. jam dakort me ty zoti ARBER GAHI per ata qe jan shqiptare nuk ju ben pershtypje pse i quajn gege apo toske si dhe arnaut apo arvanitas, jemi nje sic thua nje gjuhe nje komb nje popull jemi vellezer jemi besimk tare jemi patrijote, pranda mos ja vini re atyre si ay qe ka veshur nje kostum me gravate dhe panden se u be inteligjent, une them eshte per xhepin e paguajn serbet e felliqur si dhe kasapert greke, si duket nuk ka djeni per kombet e jashtem , varja trasten,,

  2. NUK DUHET VENE RE ATYRE NJEZEVE QE BEJNE DALLIM MIDIS GEGE DHE TOSKE, ESHTE PRAPAGANDA ANTI SHQIPTAREN I KAM DEGJUAR DHE ME PARE ATO DU FJALE DHE DI SE KA PATUR UREJJTJE . POR TEK ANALLFABETET , MOS HARONI SE KA DHE ARVANITASIT QE DHE ATA JAN SHQIPTARE PO DHE ARNAUTE, VETEM PERCAEJE KOMBETARE SKA AS NJE NGATERESE MIDIS SHQIPTARVE JEMI NJE KEMI NJHE GJUHE KEMI TRE FERA POR KEMI NJE KOMB QE RE TRE FETE ESHTE SHQIPRIJA KUQ E ZI ..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.