PARTITE MAQEDONASE ME PROJEKTE ANTISHQIPTARE!

Shkruan: Zudi XHELILI

Si afrohen zgjedhjet ashtu edhe u pikojne maskat. Nje parti maqedonase i harxhoi shqiptaret duke i mbajtur afer qeverise per pak para. Pushteti te harxhon e jo opozita e vertete, te harxhon angazhimi per mireqenie materiale, per interesa personale dhe klanore e jo duke i mbrojtur interesat kombetare. Te harxhon Mialkovi se ai meret me sherbime qe i lufton shqiptaret, nuk te harxhojne idete per liri dhe barazi!

Pse VMRO kerkon 63 deputet, pse LSDM mendon se s’ka me parti te forte shqiptare? Ata e dine sakt se cilen e kane konsumuar dhe çfare fuqie kane realisht partite shqiptare ne pushtet. Ju harxhuan shkit’, ta mbani me shendet. Sa per ceshtjen shqiptare ka kush do te kujdeset, ju vetem shkoni ne shtepi dhe mos keni dert!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top