O Arben!

Oj ngrohtore e vobektësisë
Ilaçi i skamjes e i mërzisë
Akumullatori i shtëpisë

O dyreku i jetësisë
O mbrojtës i pavarësisë
O llokumi i qeverisë!

Ti sot je në Prishtinë
unë jam në Prishtinë
Por ne s’do të shihemi

kjo s’është lamtumirë
Emocione s’ka
duhet me ua nda

P.S. I joti, Albini për 393 ditë!
(Frymëzuar nga Stupcat, Leonora Jakupi dhe Ismail Kadare)

Shkruar nga Kimete Berisha

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top