Nuk na duhen përçarjet!

Shkruan: Zudi Xhelili

Ne e duam Shqipërinë, sepse është Nëna jonë e Madhe, ndërsa Ju na e përmendni Turqinë! Ne e duam Kosovën, kurse Ju na tregoni përralla!

Si mendoni, nuk e dijmë ne kush Jemi dhe ç’farë duam? -Sa gabim e keni, e sa të painformuar që jeni!!!

Ne, edhe të okupuar nuk frigohemi dhe e themi me plot gojë: Duam Bashkimin Kombëtar.

E ju? – Kinse të çliruar dhe nuk ju ndihet zëri fare?!

Hajde, zgjohuni dhe na ndihmoni t’a bëjmë Shqipërinë. Mos keni frikë dhe marre nga vetvetja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: E drejta e autorësisë i përket autorëve! Ju lutemi për mirëkuptim.