NJË START I FUQISHËM I KANDIDATES TONË FLORIANA IGRISHTA

POLITIKA NDËRKOMBËTARE

SHKRUAN: NUE OROSHI

Ditën e djeshme, Unioni i të rinjëve të qytetit të Kielit së bashku më mbështetësit dhe përkrahësit e CDU-së ishte mobilizuar tërësisht.

Mbi gjashtëdhjetë pjesmarrës, për orë të tëra dhe duke sfiduar shiun e rrëmbyeshëm, arritëm që ta zbukuronim qytetin e Kielit me pllakatat e tre kandidateve të CDU-së në këtë qytet, të cilët kandidojnë për Parlamentin e Schleswig-Holstein-it. Një fillim i mbarë. Një kontribut të çmuar e dhanë edhe të rinjët dhe të rejat nga komuniteti shqiptarë, të cilët u angazhuan në vendosjen e pllakatave në mbarë qytetin e Kielit.

Und auch heute wurde wieder angepackt: weitere 1000 Plakate wurden in den Kieler Wahlkreisen angebracht. Vielen Dank an die Helfer, die trotz Regen und Kälte uns so tatkräftig unterstützt haben!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *