NESËR, TRUPI I PAJETË I PRESIDENTIT FESTIM LATO KTHEHET NË SHQIPËRI

25 korrik, Redaksia

Siç jemi informuar nga të afërmit e tij, të premten, më 26 korrik 2019, në ora 15:00, në aeroportin Rinas të Tiranës, mbërrin në Shqipëri kufoma e Presidentit të vrarë të Republikës së Çamërisë, z. Festim Lato.

Varrimi i Presidentit të Çamërisë do të bëhet më datën 27 korrik 2019, në ora 10:00, në Vlorë.
Ceremonia publike do të zhvillohet nga ora 09:00 – 10:00 tek Teatri “Petro Marko” në qytetin e Vlorës.

Ftojmë të gjithë çamët të marrin pjesë në varrimin e Presidentit të Çamërisë, ku përmes një ceremonie mbresëlënëse atdhetare do i tregojmë botës mbarë, se populli çam e meriton rikthimin dinjitoz në trojet e të parëve dhe dëmshpërblimin kolektiv për ekzilin e tejzgjatur.

1 koment te “NESËR, TRUPI I PAJETË I PRESIDENTIT FESTIM LATO KTHEHET NË SHQIPËRI”

  1. Ngushllime familes gjith komit shyptar qe iqoft ilet dheu i nanes shypri vrasjet anti komtare edhe ne mergim vetem se n japin kurajo per bashkim mate shpejt komtae lavdi lavdi lavdi ipa harushe emni i Festim Latos

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top