You are currently viewing Nëse Rama s’do të përmbahej në 21 Janar, sot s’do të ishte më

Nëse Rama s’do të përmbahej në 21 Janar, sot s’do të ishte më

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur për ngjarjen e 21 Janarit.

Ndërsa ka thyer edhe një tabu.

Ai ka folur për emisionin për emisionin “Top Story” të Sokol Ballës.

Një emision ky që Berisha e ka sulmuar shpeshherë, por pas konfliktit me Blendi Fevziun, duket se ka vendosur ta thyejë këtë tabu.

Përsa i përket ngjarjes së 21 Janarit, Berisha u shpreh se ndjen keqardhje për vrasjen e protestuesve, por këtë ia faturoi Edi Ramës, në atë kohë kryetari i opozitës.

Sipas ish-kryeministrit, Rama kërkoi të merrte me forcë institucionin e Kryeministrisë, dhe kjo gjë ishte e papranueshme.

“Pashë më 21 janar Edi Ramën që ushqente urrejtje dhe armiqësori saqë donte të vinte dhe të mbante fjalim nga ballkoni i zyrës sime dhe ndjeva keqardhje.

Më 21 janar është shënuar pikë kthese. Ai më rrethoi me qëllimin të vinte të mbante fjalim tek zyra ime. Kjo ishte tejkalim i çdo lloj kufiri. Por nëse Rama s’do të përmbahej, ai sot s’do të ishte më.

Dyzetë herë kam shprehur dhimbjen për viktimat e 21 janarit, por institucioni nuk dorëzohej kurrë nga Sali Berisha. Ishte bërë zgjedhje e gabuar nga Edi Rama. Unë isha në krye të detyrës. Ajo ishte ditë pune. As 3, as 13, as 300 nuk do mund të pushtonin zyrën time.

Atë zyrë nuk e ka sulmuar kurrë Sali Berisha kjo është e faktuar. Nuk mund të sulmohet sepse është institucion”, tha Berisha.

Lini një Përgjigje