Në fshatin Bibaj, formohet Nëndega e Ballit Kombëtar Demokrat

POLITIKA KOMBËTARE

Shkruan, Nexhmedin Reçica

Balli Kombëtar Demokrat - Nëndega e fshatit BibajNë fshatin Bibaj të komunës së Ferizajt sot ishte ditë feste. Në një ambient të hareshëm, banorët e fshatit mbajtën Kuvendin Themelues të Nëndegës së Ballit Kombëtar Demokrat. Të pranishmit zgjodhën për Kryetar të Nëndegës Danush Hysenin, Nënkryetar u zgjodh Besim Pira, me detyrën e Sekretarit u ngarkua, Halit Aliu, ndërsa Arkatar, Florim Hyseni. Anëtarë të Kryesisë së Nëndegës u zgjodhën edhe Sherif Ndrecaj, Fatmir Hyseni, Emrush Hyseni, Gjelal Hyseni dhe Agim Hyseni.

1 koment te “Në fshatin Bibaj, formohet Nëndega e Ballit Kombëtar Demokrat

  1. Edhe një arsye me shumë që të ndjehem krenar me dajët e mi dhe bashkëfshatarët e tyre në fshatin Bibaj. Iu përgëzoj, duke iu dëshiruar suksese në rrugëtimin drejt Bashkimit të Trojeve Etnike Shqiptare.

Lini një Përgjigje te Azem Çerkini Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *