Ne e mbështesim formimin e ushtrisë vetëm me ndryshime kushtetuese

Turqia është mike e popullit të Kosovës dhe ne i sugjerojmë qeverisë së këtij vendi që ajo të mos ngutet me formimin e ushtrisë.

Ky është qëndrimi që qeveria turke mbajti në takimin e ministrave të punëve të jashtme të NATO-s në Bruksel, të mbajtur më 4 dhe 5 dhjetor të këtij viti.

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës po e mbështesin fuqishëm formimin e ushtrisë së Kosovës, respektivisht, transformimin e FSK-së në Forca të Armatosura të Republikës, pjesa tjetër e vendeve anëtare të NATO-s nuk është unike në qëndrimin e saj.

Shtetet e Bashkuara, si financuesja më e madhe e Paktit Veriatlantik, kanë shprehur mbështetjen e tyre të plotë për transformimin e FSK-së.

3 komente te “Ne e mbështesim formimin e ushtrisë vetëm me ndryshime kushtetuese”

  1. Pse ,a eshte hera e pare qe Turqia i ndihmon Slavet! Jo besa e coptun token shqiptare , bashke me shqiptaret per interesat e veta.Dorzuan Ulqini ,Tivarin,malsin e madhe,per interesat e veta. Rofte AMERIKA,zoti e bekofte bashke me SHQIPTARET

  2. Prej Turqis dhe Europe’s ne si SHQIPTAR as shëndetë nuk duam e as kshilla se ju jeni ata që na coptuat TOKAT tona….!
    Roftë AMERIKA roftë populli Shqiptarë

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top