NDRYSHIMET POZITIVE NË LDK, SHPRESË E MADHE PËR KOSOVËN

POLITIKA KOMBËTARE

Gjatë vizitës së tij në Prishtinë, përfaqësuesi i kancelares Merkel i dha një mbështetje të madhe ndryshimeve pozitive në LDK.

Programi politik dhe ekonomik i Lidhjes Demokratike të Kosovës, si dhe ndryshimet kadrovike që kanë ndodhur në këtë subjekt të traditës dhe kulturës politike, trasojnë rrugën e Kosovës drejt BE-së, duke thelluar miqësinë e jashtëzakonshme të Gjermanisë me Kosovën si shtet i vlerave europiane, deklaroi Peter Beyer, pas vizitës në selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë.

Mbështetja e kancelares gjermane Merkel për Lidhjen Demokratike të Kosovës është rikonfirmuar fuqishëm pas ndryshimeve pozitive që kanë ndodhur brenda subjektit më të madh politik në Republikën e Kosovës. Në takim me kandidaten për kryeministër të Republikës, z. Vjosa Osmani, z. Beyer ka përquar mesazhin e gatishmërisë së qeverisë gjermane për të mbështetur integritetin territorial dhe sovranitetin shtetëror të Reublikës së Kosovës.

Vjosa si Mustafa Kruja
Vjosa si Mustafa Kruja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *