1 koment te “Mustafa Kruja, letër Nolit: Në Shqipëri po sundon Titoja

  1. Dhe Nolit jo vetem nuk i bene asnje pershtypje keto informaciine per komunistet e enverit, por ja dedikoi albumin e tij me poezi ketyre palo komunistevet sic i quan ai “trimavet qe cliruan Shqiperine”. As qe behet fjale qe Noli te protestonte kunder tiranise enveriane titiste.! Komunistet e Tiranes po zhduknin ajken e kombit nderkohe Noli ne USA jetonte me ndihmen e diaspores! Zogut I kerkoi pension, dhe ky Zogu “satrap: ja lidhi! Shpesh me lind pyetja e cuditeshme: kush ishte ne te vertete Noli?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.