Mesazhi terrorist i Edvin Piktorit

Gjatë Luftës së Dytë Botërore shqiptarët kanë qenë viktima të pushtimit italian dhe gjenocidit komunist! Këtë realitet të historisë së dhimbshme e kanë mohuar dhe vazhdojnë t’a mohojnë për interesa të mbajtjes së pushtetit dhe dështimit të demokracisë, trashëgimtarët e etërve terrorist, satrapët me damkë, spijunët e Serbisë dhe gjakpirësit e shqiptarëve!

SHKARRAVINA TERRORISTE E EDVIN PIKTORIT
SHKARRAVINA TERRORISTE E EDVIN PIKTORIT

Kryeministri aktual i Shqipërisë, Edvin Rama, në postimin e tij të fundit në rrjetin social facebook, përmes simboleve të terrorit ua përkujton shqiptarëve realitetin e të kaluarës së hidhur komuniste. Kjo besnikëri e verbër e trashëgimtarëve ndaj veprës antishqiptare dhe gjenocidale të etërve kolaboracionist, është dëshmi e mjaftueshme se shqiptarët nuk ishin të gjithë bashkfajtorë dhe viktima njëkohësisht! Përkundrazi… Shqiptarët e pastër gjenetikisht dhe kultivues të kulturës kombëtare, u masakruan nga kinse vëllezërit e tyre shqipfolës, të cilët, tradicionalisht i kanë shërbyer kolaboracionit me vendet fqinje, armiqësore dhe shfarosëse ndaj racës e kulturës shqiptare. Një analizë sipërfaqësore e shkarravinës së Edvin Piktorit, shqiptarëve ua dërgon mesazhet mesa vijon:

 1. Komunistët nuk janë penduar për falsifikimin që i kanë bërë Deklaratës së Pavarësisë, duke dëmtuar rëndë Çertifikatën e Lindjes së shtetit Shqiptar.
 2. Komunistët nuk janë penduar asnjëherë për falsifikimet e shumta dhe gënjeshtrat që i kanë bërë për Kongresin e Manastirit.
 3. Komunistët nuk janë penduar për tradhtinë e Konferencës së Mukjes.
 4. Komunistët nuk janë penduar për tradhtinë e madhe ndaj vendimeve historike të Lidhjes së Dytë të Prizrenit.
 5. Komunistët nuk janë penduar dhe nuk do të pendohen kurrë për gjenocidin e pashembullt, të kryer në bashkveprim me serbët ndaj shqiptarëve.

3 komente te “Mesazhi terrorist i Edvin Piktorit”

 1. Superballisti

  Shabi, faleminderit per fjale te mira.
  Shqipnia u okupua me 28 ose 29 Nentor 1944, ndersa Kosova u ri-okupua ne Nentor te vitit 1944, ……ne kete periode Amerika dhe Britania fituan kunder Gjermanise .
  Ndersa Rusia dhe Serbia e shfrytezuan kete fitore te USA& GB, qe te okupojne shume shtete , nder to edhe Shqipnine , si dhe Riokupuan Kosoven.
  P.s. Edhe un jam nga Kosova.

 2. 28 nentori i PD-së ose 29 nëntori o PS-së duhet të shenohet si një ndër ditët më të errëta , në të cilën ditë Shqipnia u okupua prej hordhive dhe egërsirave komuniste, i cili zgjati deri me 1991. Pasojat e kësaj dite ende i paguajm si komb.

  1. Falënderoj
   Super ballisti për qëndrimin dhe shprehjen e dhuruar për festa e 28 dhe 29 nëntorit si më e qëlluara,sipas mendimit tim.Kisha për ta plotësuar këtë
   duke i shtuar periudhën kohore.
   Pra jo deri më 1991 por deri më 1999 e më tej.
   Përshëndetje nga një shqiptar I Kosovës!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top