1 koment te “MEHMET SHEHU – ENVER HOXHËS: BILAL XHAFERRI GODET EGËR DHE NË MËNYRË TË POSHTËR ISMAIL KADARENË DHE VIJËN E PARTISË NË ART E LETËRSI

  1. Bilal Xhaferri e tjerё tё kategorisё sё letrarёve tё talentuar disidentё, do tё mbeten yje tё pashuar tё letrave, kalorёs tё interesave kombёtare, tё vizionit dhe idealeve fisnike pёr njё jetё mё tё mirёn. Drita e veprёs sё tyre edhe mund tё vonohet tё tё vijё tek ne, pёr shkaqe tё caktuara, por ajo, me kohё, do tё vijё patjetёr, sikurse ndodh me vonesёn e shfaqjes sё dritёs sё yjeve tё largёt tё kozmosit, ardhjes sё tё cilёs deri tek ne thjesht i duhet kohё..! Kurse ikonat e letёrsisё partiake, nё shёrbim tё diktaturёs, kudoqofshin e kushdoqofshin, janё vetёm ca meteorё, shkёlqimi i pёrkohshёm e i sforcuar i tё cilёve shuhet, gradualisht me shuarjen e çёshtjes artificiale e mjerane, qё u pёrpoqёn tё ndrisnin artificialisht..!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.