8 komente te “MË ZHGËNJEVE TOTALISHT RAMUSH HARADINAJ

  1. Është mjerim kur njeriu lendohei nga trimerija e kombit të vëe.Këtë Ramushi nuk e ka të kjartë,si e vrein qytetearet e rendomtë!

  2. Haradinaj as nuk ka qene trim e as luftetar por vetem nje vrases e plaqkites e dhunues. Trimi nuk fshihet neper male derisa populli e perjeton luften. Tek e fundit, nuk ka asnje dokument qe ky luftoi – jo vetem ky por asnjeri nga keta te UCK nuk luftuan, as ne Rafshin e Dukagjinit e as ne ate te Kosoves. Asnje betej nuk e fituan dhe asnje fshat me te vockelin ne Kosove nuk e qliruan. Qellimi i tyre dhe taktika ishte vetem e vetem si ta ta shtyejn popullin te shperngulet e ta leshoj Kosoven ne menyre qe NATO te intervenoj. Ky kreten, dhe te tjeret si ky duhet te denohen nga vet populli. Ajo dite do te vije – jami bindur. Do te vije ateher kur nje dite popullit te Kosoves nuk do t’i viej turp qe te flas haptas per krimet dhe genjeshtrat e UCK, e cila ne fakt vrau me teper shqiptar se sa armiq. Ju qe ende besoni ne mitin e UCK jeni ne gjume me sy te mbyllura. Dhe kur nje dite te zgjoheni do te jet shume vone per gjenratat e reja sepse, Serbija eshte duke punuar per qellimet e veta ndersa Haradinaj dhe tjeret si ky, per interesat personale. Ky eshte dallimi.

  3. I nderuar Adriatik Riza Dosti, jam dakord 90% me shkrimin tuaj ku edhe une personalisht e kam mbeshtetur Ramush Haradinajn jo vetem si trim e luftetar, por me shume si patriot e atdhetar, sidomos ne disa raste te rendesishme per çeshtjet tona kombetare per luften kunder antishqiptareve, per mbrojtjen e historise e te kultures tone kombetare, per qendrimin e tije kunder demarkacionit perpara se te behej kryeminister, per luften kunder terrorizmit islamik e shume raste te tjera, e kemi mbrojtur me te gjitha mundesite tona pas arrestimit ne France, por kritika ime filloi me aprovimin e demarkacionit, per nje interviste te pa nevojeshme serbisht ne televizionin serb, i cili me ligj duhet te fliste shqip me perkthyes, e kam kritikuar per disa qendrime te tije te kunderta me Ramushin perpara se te behej kryeminister, e kritikova per kete rast per largimin nga foltorja te kesaj gruaje , ku pavaresisht se mesuesja Valdete Daerralla Gjinaldi ishte kunder ligjit sepse nuk lejohet ne asnje aktivitet te rendesishem kombetar e ne asnje lloje aktivitetit folja pa leje, sepse edhe ne Prizren mund te flisnin me qindra e mijera mesues por nuk eshte e mundeshme, pastaj te kerkonte ligjerisht nje nderhyrje ne foltore, por dua te theksoj se nuk ishte hera e pare qe zonja Valdete kishte nderhyre pa leje ne 100 vjetorin e pavaresise ku ishte larguar me urdher te ministrit Arben Imami nga policia, ishte larguar ne Maqedoni ne nje manifetacion e ne raste te tjera, ku manifestacionet nuk jane private e personale por jane publike te organizuara per ngjarje te rendesishme kombetare. Une lexova edhe justifikimin e Ramush Haradinajtditen e djeshme por nuk me pelqeu, akoma pretendon qe nuk ka gabuar, ku mund te therriste perpara se te nderhynte sigurimin e policine per ta parguar e jo nje kryeminister ben rrolin e nje roje sigurimi. Nga dokumentat e zbuluar ne demokraci rezulton se as vete ministri Derralla nuk ka dhene ndonje kontribut te madh per kombin shqiptar por me shume per Turqine qe i vuri ne detyre. Pra ne kete 10 % te gabimit hyne edhe zonja e cila nuk duhet te pretendoje te flas pa leje ne asnje festim e perkujtimore te rendesishme kombetare sepse aktivitet behet me programe qe duhen rrespektuar. Si konkluzion Ramushi eshte kokeforte e nuk pranon por mendoj se Ramushi duhet te beje kryeminister e jo roje si batigard, e zonja te mos kerkoje te flas pa leje ne asnje manifestacion te rendesishem kombetar e cila eshte bere problem shqetesues per keto raste.

  4. Bashkohem cent per cent me autorin e shkrimit. Ne rast , se Haradinaj , kerkon ndjese publike, ndaj zonjes se nderuar ne fjale, ka vend qe edhe autori i shkrimit ta rishikoje impulsivitetin e justifikuar te reagimit te TIJ, si nxenesi i Valdetes po e po , por edhe thjesht si shqiptar.

  5. Bravo ja ke numeruar te gjitha ato qe ai meriton Per mendimin tim ai duhet te jap doreheqje te menjehereshme,populli I kosoves dhe gjithe shqipetaret kudo qe Jane nuk meritojne njerez te tille ne krye te qeverise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.