Mbledhje e Ballit Kombëtar Demokrat në Besianë

25.02.2015 – Raporton Gazmend Islami

Mbledhja e Ballit Kombëtar Demokrat në Dumnicë të Besianës i thotë Jo zgjedhjes së Hashim Thaçit president të Republikës së Kosovës. Derisa po vazhdojnë diskutimet e pjesmarrësve për hapat që janë ndërmarrë në kundërshtim të Marrëveshjeve të Brukselit, kërkesa e të gjithë të pranishmëve ju drejtohet deputetëve të LDK-së, që ata nesër t’a bojkotojnë seancën e Parlamentit të Kosovës dhe të angazhohen bashkarisht për një qeveri teknike pa Hashim Thaçin e Isa Mustafën, qeveri e cila do t’a mundësonte përgatitjen e zgjedhjeve të lira e të ndershme në një afat kohor prej gjashtë muajsh.

BKD11

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: E drejta e autorësisë i përket autorëve! Ju lutemi për mirëkuptim.