2 komente te “MASAKRA E MYZEQESË, 21 TETOR 1943

  1. zoti, ARBER GASHI, mbasi po klexoj shkrimin e bere nga ju po edhe nga historijani i i se vertetes URAN BUTKA, PER MASAKREN E MYZEQESE, qe ka bere krimineli i kombit MEHMET SHEU, ne cafe VALLMIR NE MIRDITE, , si duket i ka haruar dhe dy kriminelet e tjere ku me duart e tyre i varen nja dy, ku vet shkrimtari ose historijani krimineli SABRI GODO, dhe krimineli i trete MIHALL DOCI, kam shum respekt per ty zoti ARBER GASHI, mbasi kisha nje mik para shum vitve antarin e ballit tim dhe udheheqsi i kosovarve ne AMERIKE, nuk di e kini te beni,, por ishte bur i se vertetes, ku une vete ku gjendet tek varet ku ka shum shqiptare si dhe sherbestari kombetar i pa vdekshmi gjeniu jan mih tat beu frasheri, , dua qe te beni nje pyetje uranit butkes pse nuk i ka vene ata emrat, une e di por do ishte me mire dhe me e ndercme te dal nga goja e tij, SABRI GODO po ishte shkrimtar ka bere ca libra, por pse ENVER HOXHA e la pa vrare, edi zoti ARBER, enveri nuk la as nje kundershtar ose i quante anti partis se qelbur qe ay krijoj, pra m MUHAREM BUTKA SABRI GODO MEHMET SHEHU E MIHAL DOCI bashk puntor anti shqiptare, si ska turp shkrimtari me fende te argjende te mashtroj historin e vertete te kombit, eshte au i vetmi mbasi arthur roshi e ka mik jezek qe balli ka mashtruse te tille, kur udheheqesit si ata nuk do te ken sukses, qe tju japin lumturi atij populli te shum vuajtur, me keq ardhje po e di se ju nuk kini te beni , respekt..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.