LUFTA E DOKUMENTUAR

Në fundjavën që po e lëmë pas, arkivat e rëndësisë së veçantë u hapën edhe për komandantin e famshëm të Betejës së Koshares, z. Hisen Berisha. Qetësia që ofronte ambienti ku janë ruajtur me fanatizëm e përkushtim të thellë gjurmët origjinale të luftës për mbrojtjen e kombit shqiptar nga gjenocidi i planifikuar serbomadh, ishte shumë e mirëseardhur.

Jemi të bindur që komandanti Hisen Berisha do të angazhohet për shpërndarjen e të vërtetës së madhe edhe në vendlindje, ashtu siç ka ditur të angazhohet e të na bëjë krenarë edhe me trimërinë, qëndrimin dinjitoz, si dhe sjelljen shembullore në Betejën e Koshares.

REDAKSIA

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top