1 koment te “Lek Pervizi: Në kampin e Turhanit në vitin 1948 vdiqën 33 fëmijë brenda një nate

  1. Si Aushvici? Me i keq, se Hitleri/Gjermani vrane ne Aushvic, jo Gjermane…Ne Tepelene u vrane Shqiptare prej “Shqiptarit, Shqiptareve !!! Shkruani, shkruani, mos u lodhni Mjerimin e asaj !!! Te kujtohen te mos harohen…Ne kemi per Camerine: “Janine c`te pane Syte “, qe i kujtojme dhe mos i harojme mjerimet e Cameve pse te mos kemi dhe per Tepelenenen, “Tepelene c`te pane Syte”!!! Ose me mire, “Shqiperi / Enveriste c`te pane Syte”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.