“Kush s’mun mi pa xhamitë le t’ia mësynë Beogradit” – Myftiu Naim Tërrnava

SHKRUAN: MEVI RAFUNA

Këtë deklaratë nuk do ta thoshte asni myfti patriot e atdhetarë por për Tërrnaven nuk vlejnë këto atribute sepse prej qiellit shihet kujt i shërben ky person.

Për cilat xhami e ka fjalën dihet…

Xhamijat që e pushtuan Kosovën e pasluftës ku u ndërtuan në çdo cep e në çdo kënd të tokës sonë.
Xhamijat ku imamët nga të cilët kurrë nuk është distancu Myftiu Tërrnava, predikohet Incesti,Pedofilia,Albanofobia dhe Dhuna në të gjitha format e saj.

Vetëm në luftën e Sirisë,qindra të rinjë nga Kosova u nxitën nga imamët nëpër këto xhami,pastaj përdorën platformat online për ligjerata të çmendura dhe si rezultat qindra familje u shkatërruan, u vranë e mbetën në Siri, meshkuj dhe femra të manipuluar ndërsa kampet u mbushën me fëmijë jetim.

Për këto gjëra nuk ka folur asnjëherë Myftiu Tërrnava e as BIK-u.

Madje në heshjte e kanë përkrahur shkatërrimin e Islamit Tradicional dhe shkatërrimin e harmonisë ndër-fetare.
Para dy ditësh u arrestuan pesë persona në Kosovë, për terrorizem dhe lidhjen e tyre me Shtetin Islamik por këto nuk i bëjnë përshtypje Tërrnaves,pasi që është i zanun duke e akuzuar Akademikun Mehmet Kraja pse foli hapur për një të Vërtetë Historike- rikthimin e shqiptarëve me dhunë dhe terror në islam,përmes pushtuesve otomanë.

Terrnavë neve që nuk na pëlqejnë Xhamijat ku nuk keni arritur të ruani Njerëzinë por keni kriju Bisha që flasin, nuk e kemi ndërmend të shkojmë në Beograd, e askund tjetër.

Mijëra të rinjë shqiptarë i kanë marrë rrugët e Europës për punë,që t’i ndihmojnë vetes dhe familjeve të tyre sepse e kuptuan Kurthen në Xhamijat e tua.

Kurth e randë Antinjerëzore dhe Antishqiptare.
Sepse Zoti nuk e do terrorin dhe dhunën të cilën ju thirreni dhe e praktikoni.

Sipas juve ne shqiptarët nuk kemi vend as në këtë botë e as në parajsë pasi që flasim Shqip dhe Allahu nuk e do gjuhën shqipe dhe kombin shqiptarë.

Ne nuk kemi Atdhe që ty dhe grupit tuaj t’ia lamë e të bahet këtu ma zi se në Iran dhe në Afganistan.
Toka e Kosovës- Dardanisë antike mbanë ende aromë gjaku dhe ëndrrat tona nuk kanë lidhje me Ferrin e kësaj bote të cilin ju e predikoni dhe praktikoni.

Mjaftë e keni shfrytëzuar butësinë e popullit për të predikuar diçka që nuk na takon.
Feja është personale dhe besimi apo mos besimi në zot është subjektiv.
Cili është mesazhi i kësaj deklarate në një Festë Krishtlindjesh?!..

E keni për mision Shkatërrimin e Akademisë dhe Shtetit të Kosovës dhe Kushdo që ka Guxim të dal kundër juve, ju e kërcënoni ja gjuani pas ushtarët virtual dhe real të Xhihadit të mallkojnë e kërcënojē apo edhe të vrasin “armiqtë e juaj” me gurë midis sheshi.

Ashtu siç keni filluar të ngrisni padi në emrin e BIK-ut ndaj atyre që flasin e shkruajnë kundër juve në publik apo në rrjete sociale.

Tërrnavë ti njerën kambë e ke në Beograd dhe tjetrën e ke në Stamboll.
Ne nuk kemi Atdhe tjetër dhe nuk kemi ku të shkojmë…

1 thought on ““Kush s’mun mi pa xhamitë le t’ia mësynë Beogradit” – Myftiu Naim Tërrnava”

  1. Bukur ja ke thene Maskarrait.
    Por ai duhet varur ne sheshin e xhamise.
    Maskarrai kujton se toka e vyer Shqiptare eshte toke e Islamit pushtues dhe vellavrases. Duhen zhdukur keto plehra se po na qelbin vendin.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top