1 koment te “Kush e djallëzon Shqipërinë etnike?

  1. Vetem nje permiresim i vogel,

    Edhe Shqiperine e mbrojti AMERIKA me Woodrow Wilson, sepse mem endim te citit 1920 Shqiperia duhej te ndahej mdermjet Italise, Greqise dhe Jugosllavse. Por Wilson beri veto dhe e shpetoi Shqiperine, perndryshe kuuuuurrrrrrrrrrr nuk do te kishte Shqiptar ne Ballkan , por vetem ne Anadoll.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.