KUR SERBOSLLAVËT MBLIDHEN NË NJË TAVOLINË PËR TA NDARË KOSOVËN

10, Tet, 2019 | POLITIKA KOMBËTARE

SHKRUAN: ADRIATIK RIZA DOSTI

Kur serbo-sllavet mblidhen ne nje tavoline per te ndare e coptuar Shqiperine e per ti ngulur thiken pas shpine Kosoves!

A i deshet bashke?

Nuk me besuat mua kur ju thashe se me pare Erdogani e pas tij edhe Rama e Zaevi do te jene se bashku ne Serbi si miq per koke te Vuçiçit (e me porosi e urdher te Rusise e te Putinit)… e me pas do te nenshkruajne nje sere marreveshjesh ose thene ndryshe do te ngulin disa thika pas shpine ndaj kombit e popullsise shqiptare qe jeton ne trojet e veta ne Shqiperi, ne Kosove, ne Maqedoni e ne Mal te Zi…?

Ja ku i kini, ne nje tavoline, gjakun e shprishur shqiptar te tradhetarit kryeminister te Shqiperise Edvin Rama dhe gjakun kriminal antishqiptar serbo- sllav te perfaqesuar nga Presidenti serb Aleksander Vuçiç, kryeministrja e shtetit te tij Ana Bernabiç dhe kryeministri i Maqedonise, Zoran Zaev!

Kur pak dite me pare ju paralajmerova publikisht permes shkrimit tim “Shengeni Ballkanik, thike pas shpine per Kosoven”, nder te tjere, nga disa naive e skeptike pati disa lloj reagimesh e kundershtimesh te çuditeshme, sepse kerkonin faktin e vertetesine e lajmit…[???]…

Kur ju thashe po publikisht se Sulltani Erdogan do te shkoje per vizite ne Serbi gati ne te njejten periudhe 8-10 Tetor 2019, kur atje te jene bashke edhe Vuçiçi, edhe Rama, edhe Zaevi, dikush kerkoj fakte qe t’ja vertetoja kete lajm…

Dhe gjithçka ndodhi saktesisht siç shkrova e publikova une, ndaj ju a bera e po ju a bej serisht publike me fakte, me te shkruar e me foto qe te bindeni e te besoni edhe pertej skepticizmit e naivitetit tuaj mjeran…

Erdogani vajti ne Beograd, firmosi marreveshje publike por edhe sekrete me Serbine, premtoi ndihme ekonomike marramendese per regjimin serb, furnizim ushtarak, financim te 1 milion dollareve per Autostraden Beograd-Sarajeve, pershendeti publikisht edhe me simbolin e urryer çetnik serb te Tre gishtave lart etj. etj.!

Rama shkoi dhe eshte akoma ne Novi Sad, e se bashku me Vuçiçin, Bernabiçin e Zaevin, duket se pasi jane takuar e konsultuar me pare edhe me Sulltanin turk dhe kane marre mbeshtetjen, ndihmen, perkrahjen e garancine e tij, jane ulur tashme te darkojne te lumtur e te buzeqeshur se bashku per te firmosur e finalizuar startin e se ashtuquajtures marreveshje me emrin e koduar Shengeni Ballkanik!

Deshet fakte, vertetesi lajmi e prova, ja ku i keni te dyja shkrimet e fotot e postuara prej meje ne faqen time te FB, pavaresisht faktit profesional se une i kam percjelle ato per atje ku duheshin percjelle e per atje ku vleresohen e peshojne akoma edhe me shume, dhe shpresoj te bejne efektin e duhur ne te mire te Kombit e te popullit tim.

Gjithe kjo ç’ka po ndodh ne Beograd me viziten e Sulltanit turk Erdogan, pasuar nga vizita e çirakut e skllavit te bindur te tij, kryehorrit-kryeminister tradhetar te Shqiperise Rama ne Novi Sad, te gatshem per te firmosur pa besine e ngulur thiken pas shpine ndaj Kosoves e Shqiperise e per tu hapur dyer e dritare serbo – sllaveve ne trojet e te pareve tane, ka vetem nje emer – Tradheti e Antishqiptarizem Bastard!

Edhe pse gjithçka eshte pjese e se njejtes strategji serbo-ruso-turke qe nisi me Demarkacionin e kufijve me Malin e Zi, vazhdoi me skenarin per coptimin e Veriut te Kosoves, eci me tej me Shengenin Ballkanik, me luften per heqjen e Takses ndaj Serbise, me guret nen rrota ne zgjedhjet e reja ne Kosove qe te fitonte serisht klani i Beogradit Thaçi – Veseli perkrahur nga Rama – Vuçiçi e Batoni, e prite zot rrezikun se ku do perfundoje, por me siguri absolute ne dem e ne kurriz te kombit e te popullit shqiptar e veçmas Kosoves…

Kush ka veshe le te degjoje, kush ka sy le te shohe, kush ka mendje le te gjykoje e te kuptoje e kush ka zemer le ta ndjeje, Shqiperine gjakprishuri komunisto-bolshevik Rama e ka shitur prej kohesh tek serbo sllavet, nje pjese.,  pjesen tjeter tek turqit por edhe tek greket, e madje i ka lene pjesen e vet edhe Rusise se Putinit!

Shqiperine e mori Lumi shqipetar.
se mjaft fjete ndaj zgjohu nga gjumi shqipetar

Mjaft besove e shpresove tek te tjeret o fatkeq,
mos e ler Atdheun tend qe te vuaje e te heq keq