Kujdes! Me tokat t’ona, asnje pellembe!

PRONONCIM I DR. NIHAT BAKALLIT
KRYETAR I SEKRETARIATIT KOORDINATOR TË BALLIT KOMBËTAR DEMOKRAT NË MËRGIM

“Timeo Danaos et dona ferentes!”

(Te keni frike nga Greket edhe ne qofte se ju apin dhurata!)

Keshtu pat shkruar poeti madh Latin, Virgjili dikur ne kohen e vet, atehere kur Greket nuk ia dolen t’a perkulin Trojen mbas 10 vjetesh lufte per te marre princeshen e tyre dhe ndoqen keshillen e Uliksit, me Kalin e Trojes…

Te tjerat… dihen edhe me rrjedhojat.

I keshillojme pra njerezit ne fuqi, ne jug e ne veri, te mos losin me tokat shqiptare! Asnje pellembe!

1 koment te “Kujdes! Me tokat t’ona, asnje pellembe!”

  1. Arsimi e edukimi

    Matrapazat politik jane anarkist e lakmitare per pozita e tendera,karierista e shesin cdo pellembe te atdheut e dert nuk kane derisa nuk luan fisheku.Kriminela.Nuk jane si Hasan Prishtina i cili krejte pasurine e vet e ma ne fund edhe jeten e dhkriu dhe e humbi per shtetin e kombin shqiptar.Edhe rinia e humbi besimin ne liderat e vet e nuk sheh perspektive.Na duhen.shume ndryshime.
    Sa i perket dhuratave po e more prej cdo kombi e kemi henger.Koha tregon se vlen fjala popullore”Miremengjes per interes”.Nuk te thot kush edhe mirmengjes nese nuk logarite ne leverdine e vet.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top