KUFIJTË JANË GËRVISHTUR NËPËR ZEMRAT E NJERËZVE

SHKRUAN: AT NIKOLLA MARKU

Kufijtë janë të gërvishtur nëpër zemrat e njerëzve, vendosur nga të huajt me një qetësi te plote, nga nje stilolaps gjyqi i pautorizuar , dhe kur kufijtë rrjedhin gjak te gjithe shikojne me frikë linjat e bojës përgjatë hartës nga ana e kuqe. Por ne fakt ata kufinj , nuk munden dot kurre as sot , as dje , as asnjehere te mohojne nje KOMB, kombin Shqiptar. Ndaj ne jemi te gjithe bashke sot dhe u themi te gjithe botes se shqiptaret kudo qe jane , jane me zemer trup edhe mendje me vellezerit dhe motrat tona ne Maqedoni, sepse nuk ka asnje shqiptar te lire sot , ne qofte se vellezerit dhe motrat tona ne Maqedoni nuk jane te lire. Egzistenca e kombit shqiptar nuk mund te matet me kufinj , por me emra shqiptare, mbiemra shqiptare , gjuhe shqipe , histori shqiptare , antikitet shqiptar , fakte historie , kenge dhe balada shqiptare ,sepse ajo eshte vetem e jona dhe e askujt tjeter.

1 koment te “KUFIJTË JANË GËRVISHTUR NËPËR ZEMRAT E NJERËZVE”

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top