4 komente te “KRONOLOGJI E SHKURTËR E TRADHTISË KOMUNISTE NDAJ SHQIPTARËVE

 1. Nje material me fakte mbreselenes i plote . Per materiale te tilla ka nevoje ti dije rinia jone te mesoje te vertetat historike sepse mashtrimet ideologjike qe jane bere i kane corientuar shume njerez.
  Nuk e di por sikur nuk ma zuri syri edhe nje nga anetaret e bastionit serb . E kam fjalen per Velimir Stoinicin ne mos gaboj.
  Nostalgjiket dhe te doktrinuarit nuk mund te shkeputen nga fallsifikimet e te kaluares.
  Rendesi ka qe ti cirret maska genjeshtrave te se kaluares dhe te diskreditohen me fakte ata qe kane spekulluar me historine e tragjedite qe ka kaluar kombi yne !!!!

 2. KRONOLOGJI E DOKUMENTUAR ME FAKTE !KJO DESHMON LOJEN E TRADHËTISË SË MADHE TË PKSH NDAJ ATDHEUT DHE KOMBIT TONË NË VITET DRAMATIKE TË L.D.BOTËRORE !POASHTU DESHMON EDHE PAAFTËSINË ORGANIZATIVE TË FORCAVE NACIONALISTE,QË NUK ISHIN NË GJËNDJE TA LIKUIDOJNË PUNKTIN SËRBO-SHOVENO-KOMUNIST TË AKOMODUAR NË TIRANË,DHE PËRKRAHËSIT E TYRE ME NË KRYE ENVER DHE FADIL HOXHA !DESHTIMI I KRAHUT ATDHETAR ISHTE SI PASOJË E MUNGESËS UNITETIT DHE MUNGESËS SE PËRGJESISË UNIKE !Sipas disa shënimeve REXHEP MITROVICA ishte anëtar i KËSHILLIT TË LARTË TË SHTETIT UNIK SHQIPTAR DHE KOMANDANT I FORCAVE LUFTARAKE VULLNETARE SHQIPTARE PËR MBROJTJEN E KUFINJËVE ETNIK TË SHQIPËRISË ETNIKEGJËR NË SHTATOR 1943,KURË KOMANDA SUPREME KALON NË SHTABIN E VERIUT-NË PLAVË:AI SHTAB PËRBËHEJ NGA ALI BAJRAKTARI I JUNIKUT,SHEMSO FERRI i PLAVËS,Kapiten Rudi i Gjakovës dh Major …Dibra nga Gostivari.POASHTU NË KRONOLOGJINË E SIPËRME gabohet kur thuhet se forcar e brigadave PARTIZANE SHQIPTARE DEPËRTUAN NË KOSOVË në dhjetorin 1944,kur dihet se BRIGADA e II – V dhe e VII,tok me BRIGADAT ME DY MALAZEZE QË KISHIN KALUAR NËPËR SHQIPËRI KISHIN SULMUAR JUNIKUN KAH MESI I TETORIT 1944,duke hasur në rezistencën e pashembullt heroike të forcave mbrojtëse nacionale ,të komanduara nga ALI BAJRAKTARI I JUNIKUT !

 3. Duhet një konferencë mbarëkombëtare që të shpallë PK dhe PP , sot PS, shqiptare tradhëtare të luftës dhe të kombit. Po su bë kjo nuk ndërtohet shteti shqiptar as në Dardani, as në Shqipëri.

 4. Shkrim shume i mire memfakte tmerruese. E kisha lut autorin e shkrimit te beje nje shkrim lidhur me themelimin te partise komuniste te Kosoves. Ne celulat e para partiake te sjelle artikull ku spjegohet qe ne celulat e para ishin nga nje anetar Shqiptar komunist dhe nga 24-25-26 anetar Kolonist Komunist!!,!,!,!,!
  Poashtu besoj qe Shqiperia u mnrojt ne nje menyre nga Okupimet SerboGreke….duke e kujtuar komunikimin serbo- italian dhe greko- italian te viteve 1925-1939 ne te cilat komunikime flitej per ndarjen e Shqipnise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.