3 komente te “KRISTO FRASHËRI DHE DEFORMIMET E HISTORISË

 1. SHum nga kto i kemi ndigjue edhe prej te parve t’an, dhe tashma kemi fatin ti lexojm lirshem po sa pare ban!!! me gjith kto rrenat mashtrimi diktatura komunistve i ka hy kaq thell ne gjak sa kam do shqipfols se bashkatdhetare se meritojn ,me u sha nanen sgerdhihen ti thuesh se komunismi bani ket e ate te hidhen nfyt me egersi e injorancen qe i ka kapllue shpirtin e gjykimin. Ka disa muej qe edhe Italia kerkon ta rishikojn luften partizane si luft civile, ne te njejten lagje ku jetoj asht vra nje ish partizan nga fashistat dhe nje fashist nga partizant te dy vllezen.

 2. I ndjeri KRISTO DUHET ME PARE SE TE FLISTE PER HISTORINE E SHQIPTAREVE GJATE VITEVE 1939 DERI NE VIET 2999 KA PATUR MJAFT KOHE QE TE THOSHTE NE VEPRAT E TIJ SE BIRI I KUJT ISHTE NGA VINTE PSE MBAJTI MBIEMRIN E NJE fshati te shquar te rilindjes. gjithnje k….t kane shkruar historine. nE JEMI KETU DHE TA KUNDERSHTOJME HISTORINE E NJE KOMUNISTI TE PERJASHTUAR NGA DIKTATORI ME SA DUKET EDHE DULLA E KA DITUR SE frasheri falsefikonte. po te ish shqiptar i ndjeri kish dorezuar deklaraten e PAVARSISE

 3. Kristo Frasheri eshte nje komunist dhe tere jeten ka shkruar historine ne baza te diktautres komuniste…..dmth qdo fjale dhe qdo fjali te qdo vepre te tij jane genjeshtra dhe propagande komuniste.

  Nese folim per kolaboracionista te luftes se dyte boterore, atehere e verteta e 100% eshte se komunistet ishin kolaboracionistet me te medhej dhe memte felliqt te Serbise dhe Rusise, te cilet nuk luftuan per LIRI apo kunder fashizmit…por per dorezim ndaj Serbise dhe Rusise.

  BALLI KOMBETAR ESHTE E VETMJA FORCE QE LUFTOI PER LIRI DHE PAVARESI TE SHQIPERISE DHE SHQIPTAREVE.

  Shqiperia ka qene nen protektorat Italian sepse e mbrojti SHQIPERINE nga Rusia dhe Serbia me Greqine deri sa pat mundesi……..kjo eshte shkence dhe histori.

  Kristo Frasheri dhe historinaet tjere komunist duhet fshi nga qdo veper komuniste qe e kane bere…..sepse jane komunist dmth genjeshtar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.