3 komente te “Komunistët e Kosovës dhe të Shqipërisë pushkatuan 8 mijë shqiptarë në Tivarë

  1. Xhaxhi im me te njejtin.emer qe trashegoj dhe shume bashkefshatar ps fije faj e me rrena e te pa armatosur i kane marr keta djem te rij ngs fshati im dhe malesia e Tetoves dhe kurr nuk u kethyen.

  2. Metodat stalinists te internimit neper Siberi, PO zbatonte edhe PKJ akoma pa e marre pushtetin. Por I duhej edhe ndihma e Banded Cetnike te Tirane, qe ata e ngriten, per ti sherbyer padroneve te Beogradit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.