KOHA PËR REVOLUCION DHE PËRMBYSJE

SHKRUAN: ADRIATIK RIZA DOSTI

Kur per fatet e Kosoves tradhetaret mblidhen e vendosin ne shtepine e Hashim Thaçit!
Kur fati i Shqiperise vazhdon te lihet ne duart e nje psikopati dhe te nje te semuri mendor e patollogjik, e krejtesisht te pa pergjegjshem menderisht!
Kur per Shqiperine e Kosoven vendosin bytheshiturit e ruso- serbit e te sllavo-grekut, dhe ata qe e duan me shume Partine se sa Shqiperine!
Kur politika e jashteme e Kombit tone i besohet nje personazhi dublant te ”14 vjeç Dhenderr” te Çajupit!
Kur Ministrja e Arsimit te Shqiperise eshte mbesa e nje krimineli me damke ne Kosove!
Kur anetar i KLP kerkon te behet nje bashkepunetor i Sigurimit te Shtetit!
Kur Ministri i Brendshem, Gjenerali pa spaleta, Lleshi, urdheron policine e tij te dhunoje studentet protestues!
Kur ende ne krye te Parlamentit ”demokratik” shqiptar vazhdon te qendroje ish ministri i brendshem i diktatures dhe vrasesi i 2 Prillit ne Shkoder!
Kur ne Kuvendin e burrave te Shqiperise ku Dje uleshin krenarite shqiptare, .A.Zogu, Fishta, Mjeda, Gurakuqi, Noli, Libohova, Nosi etj., sot qendrojne ulur Ulsiu, Tao, Braçja, Fino, Vasilika, Spiropali, Sadriu, Pufi e Fufi me kompani!
Kur nje kryehorr – kryeminister flet ”per te ngrenat” ndaj gruas se tij nga foltorja e parlamentit!
Kur nje popull braktis dhimbshem Atdheun e tij sepse s’ka as te sotme e as te neserme, kur s’ka as drita e as uje, as pune e as siguri jetese, as buke e as para, e kur thika i ka shkuar ne palce e aty ku s’mban me, dhe varferia po e vdes per se gjalli!
Kur mafia, banditizmi, kriminaliteti, korrupsioni, droga , prostitucioni dhe qeverisja ne menyra e forma diktatoriale tashme jane ngritur ne sistem dhe aplikohen e mbrohen nga shteti e qeveria, atehere!?
Ne ate vend e per ate popull ka ardhur koha e ora e duhur per Revolucion e Permbysje te atyre qe ka mbi krye dhe qe e çuan deri ketu, ne buze te Gremines!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top