KËRCËNOHET NGA KOMUNISTËT – REAGON AVOKATI KUJTIM CAKRANI

Pak me pare ne inbox-in tim, nga persona anonim ka ardhur nje mesazh kercenues qe konsiston ne punen time si Avokat, dhe konkretisht ne mbrojtje te Z. Agron Tufa si drejtor i Institutit per Studimin e Krimeve te Komunizmit!

Ju them se:

Askush nuk mund te kercenoj nje pasardhes te familjes se Bejlereve te Cakranit!

Askush, qofte ky kriminel komuniste apo sigurims’, nuk mund te beje nipin e Kadri Cakrani, te heq dore nga rruga e nisur ne mbrojtje te te drejtave dhe lirive te njerezeve qe kerkojn drejtesi.

Askush nuk mund me beje mua te heq dore nga lufta per te mbrojtur ata qe po punojne dhe po zbardhin krimet e baballareve tuaj!
Prandaj ju them se familja Cakrani ka qene perball jush qe prej 1941 kur ju bashke me armiqte e shqiperise thurnit plane per te shkaterruar nje komb te tere.

Ja mesazhi kercenues:

Ju ballista e fashista, qe sot beheni avoketer dhe kerkoni te mbroni sojin tuaj qe nxin luften e hedh balte deshmoreve, jeni ata te djeshmit, qe duheshit vrare te mos mbinit ju e qe keni mar zemer sot. U genjen mendja per kete se skeni krahe. Ska avokat ne bote te fshije gjakun e tyre, dhe te mbroj ate institut kriminel me Agron Tufe e te tere se ju jeni me te poshter se armiqte qe mbroni. Po heronjte kan bere luften dhemb per dhemb, dhe Mhmet Shehun se fshine dot si emer dhe ata qe ishin me te medhenj se ai, do e fshini ju lepuj. Ai beri gabim me 70 vete qe thoni se ka vrare, sepse duhet tu kish vrare te tereve. Po me keto keni shkelur kete here ne derras te kalbur dhe ne qe jemi gjaku i tyre i pa thare nuk falim me. Ku keni qene fshehur qe kerkoni te kafshoni si qener, po dhe qente vriteshin neper kazane. Keshtu si qente do tu gjej dhe ju me kete qe po kerkoni ndaj atyre qe ben luften se bet hak. Kete popull e keta heronj qe doni te hiqni lavdine e tyre me ca rreshta gjykate te korruptuar, e kemi mbrojtur ne po me gjak per vite te tera dhe ju duke na quajtur sot kriminel betoheni se do te na kapni ku te jete. E dini sa esht ky popull qe e kemi me vete dhe betohet per gjakun e deshmorve karshi juve ndyresira qe doni te mbroni ata qe ndyne deshmoret dhe historine. Po kete tani do ta merrni vesh mire, si i gjeti te paret tuaj se e keni bere hak me gjith ata qe hedhin balt deshmoreve dhe ju i doni te hiqni emrat e heronjve dhe luften qe ben dhe fituan me ju te felliqur. Ju dhe familjet tuaj balliste e fashiste nuk do keni vend me tek ne, se e shkruat vete fundin tuaj. Si dolet avash nga llumi, si pa kuptuar, ashtu do tju heqim dhe ne avash te medhenj e te vegjel, se ka qen gabim i madh qe per ju pati meshir. Te gjitheve gropa ju pret.

1 thought on “KËRCËNOHET NGA KOMUNISTËT – REAGON AVOKATI KUJTIM CAKRANI”

  1. Hysmet Idrizaj

    Nuk e ka kush me deshmoret qe luftuan per clirimin e Shqiperis nga fashizmi,por e kane me pjellen e qelbur bolsheviko – sllave qe e degraduan shqipetarin deri aty ku nuk mund ta parashikonte asnje mendje normale dhe pasojat rregjimit komunist Po I vuajne shqipetaret edhe sot Pas 30 vjet pseudo demokraci.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top