Kadri Veselit ish shef i SHIK-ut (ZKZ-G2) UÇK gjatë luftës

Shkruan: Naim Miftari (G2 UÇK)

Kadri Veseli, pasi ishte detyra e juaj, si lejuat që UDB serbe t’ju fus në Shtabin e Përgjithëshem të UÇK- së, së paku tre pjesëtar-informator të saj ?

Si ndodhi që lideri H-TH ne vitin 1997-98, te bëhet informator i DGSE- Franceze (aleat historik i Serbisë)?
Si ndodhi që edhe vllau i liderit tuaj të jetë bashkëpuntorë -informator i devotshëm i UDB-së (mbi 20 vjet)?
Si ndodhi që edhe njëri nga truporjet e liderit tuaj të jetë bashkpuntorë-informator i vjetër i UDB-së?
Si ndodhi që u vranë shumica e komandantëve kryesor e real të luftës së UÇK-së, në prita dhe konspiracjone e disa edhe u burgosën?
Për logjistikën dhe fondet e luftës nuk po pyes fare, sepse e dimë mirë shumica e luftarëve se ku kanë përfunduar paratë dhe kush e ka pasur logjistikën në dorë dhe si ka funkcionuar kjo logjistikë…

Pranojeni se ka shumë pikëpytje tjera për të qenë rastësi të gjitha këto, po ato tradhti e konspiracjone çka ende nuk dihen, janë tjera bonuse të errëta.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top