Ju jeni gënjeshtarët më të mëdhenjë

Në prononcimin e tij publik në rrjetin social facebook, kryeministri aktual i Kosovës Isa Mustafa e akuzon rëndë opozitën dhe ekspertët vendor si gënjeshtar dhe si manipulues me të dhënat konkrete për demarkacionin. I vetëdijshëm për pasojat e tmerrshme që e presin pas dështimit të votimit në Kuvendin e Kosovës, kryeministri aktual dhe presidenti kanë vendosur të luftojnë për jetë a vdekje kundër shqiptarëve, integritetit territorial dhe sovranitetit të plotë shtetëror të Kosovës. Thaçi dhe Mustafa janë të vetëdijshëm se pa shitjen e 8200 hektarëve Malit të Zi dhe pa asociacionin e Serbisë të garantuar me Kushtetutë, një Kosovë sovrane nuk do t’i mbante as një javë të vetme në pushtet.

Po afrohet dita kur në Kosovë do të fillojnë protestat masovike të shqiptarëve kundër tradhtarëve të kombit.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top