JEPINI FUND LUFTËS CIVILE – E VËRTETA DO TË NA BËJË TË LIRË

SHKRUAN: AV. XHAFER SADIKU

Një libër me vlerë i Dr. Teodor Kareco-s, i dokumentuar me hollësi. Ja vlen të lexohet për të mesuar të vërtetat e fshehura nga regjimi komunist, nga e majta dhe historiografia zyrtare. Nga ata qe kane falsifikuar historinë, ku numri i dëshmorëve është tetëfishuar! Dëmet po ashtu. Për të mashtruar të tjerët, për tu bërë karshillëk “armiqeve të klasës”.

Historiografia zyrtare nuk thote sa dëshmorë u vranë pas shpine nga “shokët” e tyre? Sa partizanë u burgosën? Sa u ekzekutuan në luftë e pas saj?!

Falsifikimi i Historisë për të indoktrinuar njerëzit dhe për të mbajtur në pushtet kriminelë, trafikanë dhe vrasës! Për tu mburrur të tjerëve, Për të mbajtur peng Shqipërinë.

Tek majtistët e thekur dhe pseudo – demokratët është krijuar bindja se të gjithë ata që duan të shkruhet e vërteta, kanë qenë në “anën” tjetër.

Jo, “shokë”; shumica janë nga familje që kanë luftuar për atdhenë, madje gjatë luftës ishin në formacionet e Frontit Nacional-Çlirimtar. Ka nga ata që baballaret e tyre i kanë mbajtur mbi supe shokët e vrarë.

Lufta ka 74 vjet që ka përfunduar dhe ne ngremë zërin që mashtruesit të mos i shikojnë si “armiq e tradhëtarë” shqiptarët që kane qenë “në anën tjetër”, shqiptarët që nuk mendojnë si ata. Që t’i jepet fund luftës civile që ju vazhdoni prej 75 vjetësh.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: E drejta e autorësisë i përket autorëve! Ju lutemi për mirëkuptim.