Imami i selxhukëve n’Prizren, Enes Limani, thërret Erdoganin për vrasjen e kundërshtarëve

Ja postimi i plotë i imamit të selxhukëve në Prizren, Enes Limani:

Idiotësia me e madhe gjat puçit ushtarak ne TURQI me ka ardhe nga disa te ashtuquajtur “TE DIJSHMIT E KOSOVES”
1.Edhe pse pozita dhe opozita ne Turqi qe te dyja se bashku therrisnin per bojkot te pucisteve,kta tipa ne emer te “demokracis” benin tifo per ushtrin.
2.Edhe pse SHBA,EU,RUS,e gjith vendet demokratike benin thirrje per mbeshtetje te Erdoganit,kta veq villnin zeher e inat.
3.Deshira e tyre eshte qe cdo element islam ta zhdukin nga faqja e dheut,
4.KUJDES!!!Sot e mbas, se kta shum shok kane mbas dhe do te bejne cmos ne cdo menyr qe ne kosove te i shkaterrojne elemntet islame,por edhe ato demokratike te vendit.

3 komente te “Imami i selxhukëve n’Prizren, Enes Limani, thërret Erdoganin për vrasjen e kundërshtarëve”

  1. Ju nuk jeni as hija e Lidhjes Shqiptare te Prizrenit.
    Ju ne fakt jeni Beslidhja orthodhokse sllavo-greke dhe babai juaj shpirteror eshte demoni Enver Hoxha

  2. ILMI FEHIM PRODANI

    nuk ju kuptoj ju qe mereni me internetet sa here qe bej koment si duket juve nuk ju pelqen stap,

  3. ILMI FEHIM PRODANI

    pas lajmeve te dhena ne internet , ata bura shteti qe nuk kan qene turq por shqiptare duhet te japin llogari , mbasi ne shqiptaret kemi patur bese , por si duket ata gjenerale kan qene kundra shtetin islamik te turqise, nuk kuptoj , por nga ana tjeter me le te kuptoj se ne jugosllavi kan qene te pa bese serbo madhet qe i kishin bashkim me miloshvicin, jazek tradhetare turqija ju mori dhe ju dha edukate qe kur nuk do ta kisht ne kosove haram buka.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top