1 koment te “Ilir Demalia polemizon me Xhufin, Milon dhe Zeqon për Mid’hat Frashërin dhe Luftën

  1. Shkrim shume i drejte.Sigurisht une nuk jam kurre per tone te ashpera dhe fyese,por me gjithe shpirt e sinqeritet ju drejtohem gjithe ish komunisteve ,shume e shume shoke e miq bile dhe shume te afert te mi,me frymen e ketij shkrimi ta gjykojne vehte.Jo kush e di c te bejne,por ne fgjalet ,bisedat diskutimet ta pranojne komunizmin si nje e keqe per Shqiperine,ta heqin nostalgjine per te.Komunizmi nuk ishte krenari,por turp e krim i importuar nga jugosllavet,i cili me shume kujdes,me genjeshtra e mburje te shumta ne njeren ane dhe me terror e spiunlleqe e gjyqe te rreme ne krahun tjeter e nxorri kete vend nga orbita e e cjes ne shteteve e popujve dhe e futi ne orbiten e gabuar komuniste.Sigurisht,komunistet nuk kane qene te ligj,bile njoh shume shumica kane qene te mire e te sjellshem ,por me bindje te gabuara mendonin se benin me te miren per Shqiperine.Komunistet nuk kane qene kriminel,nje pakice e vogel po.Komunistet tani po gabojne renede qe nuk e kuptojne se komunizmi i tyre ishte i gabuar dhe kete ta thone me plot gojen.komunistet te mos futen ne rresht me ata qe duan pushtetin per interesat e tyre,me me dinakeri genjejne popullin dhe ish komunistet se gja jane ne anen e tyre. E zgjata.Shkrim shume i bukujr dhe i drejte,nga nje autor, qe s e kam dashur,kryesisht per tonin mjaft agresiv neper debate.Qe sot do ta ndjek me me simpati dhe respekt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.