1 koment te “HENRY KISSINGER PËR UKRAINËN

  1. Nuk ka mundur, e as nuk do te mundet deri ne diten e fundit te ksaj bote , qe nje Kombi apo nje nacionaliteti tjeter dhe nje religjieoni krejtesisht tjeter , te ia ndaloj idealet dhe qellimet e tyre deri ne konurzimin e projekteve te tyre .Panvarsisht historis te thell dhe te bujshme te rusise , sipas ketij analisti ,Ukraina tash e sa vite ka kufijt vet, dhe administrohet nen admistrimin e vete, me nje popullsi goxha te madhe me 50 milj. Banor .Problem dhe e drejt e saj kryesor eshte Se me ke don ta zgjedh rrugen ne vazhdim, me lindjen apo perendimin. Me Naton apo pa Naton . Askush nuk guxon te sulmoj mbi sovranitetin , kushtetuten dhe drejtat e njeriut te nje vendi tjeter. Shpresoj qe ky Konflikt paradoks ne Shek. 21 te perfundoj sa me pare . Nuk kam mundur dhe nuk mundem Ende te besoj, qe Sot ne mesin e nje familje europiane te botes te civilizuar te ndodhe ky konflikt. Per fat te keq BISHAT nuk kan brina. …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.