Hashim Thaçi luan ‘qoke’ me amerikanët…

Shkruan: Kimete Berisha

Megallomania dhe çmenduria e tij ka shkuar aq larg, sa që i duket se edhe me Amerikën luan ‘k.q.’ qysh don vet…..

Tash dije mirë çka ju ka ba ky shqiptarëve që i ka pas në dorë, kur ju ka mbush mendja se i mashtron, i manipulon dhe luan ‘qoke’ si me gjënë e gjallë, edhe me amerikanët!

Ky edhe pse duket si një llampë e vjetër e stacionit të trenit, prap se prap e thotë të vërtetën….
se është e vërtetë, Dellin e ka pas ba si ‘gru’ të veten, u pat korruptu Delli e konsiderojke Kosovën si ‘qendër tregtare’.

Edhe Gregu nuk e ka larg të bëhet ‘gruaja e tretë’ e Hashim Thaçit…

Krejt, çfarëdo që ka ndodh, mirë, keq, në këtë vend, ka ndodh me ‘aminin’ e Hashim Thaçit…

Njerëzit flasin gjithçka, ku është një e keqe mbas shpinës, shyqyr që nuk e dimë çka flasin pas shpinës…dhe njeri të ndershëm rrallë gjen…
ama që është njeriu kaq banal, kaq i thjeshtë, kaq i vrazhdtë, kaq psikopat, pa ndjenja, që e ndjen veten superior edhe ndaj superfuqive, deri në atë shkallë, kjo është e rrezikshme.

E hetoni se ky i ka fansa apo ndoshta edhe ‘i ka në dorë’ ‘ekstremistët’ kur e analizoni faktin se si e vuri foton me Papa Franciskon në zyrën e tij, dhe asnjë talibanc shqiptar asnjë fjalë nuk e foli kundra tij.

E neve që s’kem gja n’dorë na i kërcënojnë edhe minjtë n’tavan!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top