GJYKATA SPECIALE KA FTUAR EDHE HASHIM THAÇIN

Siç jemi informuar detalisht nga qarqe jozyrtare, por të besueshme të Gjykatës Speciale, për intervistim pranë kësaj Gjykate ftesa është dërguar kaherë edhe në adresë të Hashim Thaçit, president aktual i Republikës së Kosovës.

Duke marrë në konsideratë interesin e shtetit, e ftojmë presidentin e Republikës të jap dëshmi transparence dhe, në rast se ka pranuar ftesë si i dyshuar, para qytetarëve të vendit të dëshmojë përkushtimin e njëjtë si kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj.

Një vend i ballafaquar me anmiqtë më të mëdhenj të qytetnimit autokton shqiptar, ka nevojë për një president unifikues, i cili nuk e fshehë të vërtetën e vet për ballafaqim jodinjitoz me Gjykatën Speciale.

Kosova po rrezikohet nga pushtetarët e pandërgjegjshëm, si dhe elektorati i paemancipuar sa duhet në aspektin politik.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top