Ftesë nga bashkëpuntorët e ish-Ministrit të Mbrojtjes kolonel Ahmet Krasniqit

PROMOVIM I DY LIBRAVE TË ISH MINISTRIT TË MBROJTJES TË REPUBLIKES SË KOSOVES, Kolonel AHMET KRASNIQI

1. Shtatëmbëdhjetë Shtatori ( ditar nga burgu)
2. Shqiptarët në luften kroate (Analiza ushtarake)

Bashkëpuntorët e kolonel Ahmet Krasniqi ish Minister i Mbrojtjes së Republikes së Kosoves dhe Forcave të Armatosura të RK-s, ftojnë të gjithë ata të cilët kanë bashkëpunu me te, ata te cilët e kanë njoftë për së afërmi, por, edhe ata te cilët nukë e kanë njoftë fare, dhe sidomos adhuruesit e librit, të marrin pjesë në këtë promovim.

Prezent do jenë, bashkëpuntorët e tij, si dhe shkrimtari, publicisti dhe atdhetari Skender Zogaj i cili e ka njoftë për së afërmi përmes shkrimeve dhe memoareve të kolonel Ahmet Krasniqi.

Adresa:
Webereiweg 8
4802 Strengelbach
(Klubi Shqiptar Dardania-Zofingen)

Data/Koha:
25.05.2019, n’ora 18.30

Bashkëpuntorët e ish Ministrit të Mbrojtjes, Zvicerr, Gjermani, Suedi, Kosovë,.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top