Fëlliqësirat e Erion Velisë dhe kapja e sportit

SHKRUAN: ENVER BYTYÇI

Ajo qe ka ndodhur me Erjon Veline sot dhe felliqesirat qe nxjerr nga goja kunder Mand Dukes jane kulmi i ligesive, perversitetit dhe intrigave qe mbart kryetari i Bashkise se Tiranes.

Synimi eshte te kapet bota e sportit e te perdoret per politiken e Rilindjes. Ky eshte qellimi i Veliajt, por edhe i Edi Rames. Per Ramen sporti i futbollit vihet plotesisht nen kontrollin e tij, nese vellai i tij, Olsi, zevendeson Armando Duken.

Por mendoj se ka edhe nje intrige tjeter. Publikimet qe dolen sot te çojne ne idene se gjithcka po behet per ta djege perfundimisht Erjon Veline. Duket qarte se Rama nuk e duron me dhe ai, duke e nxit kreun e Bashkise se kryeqytetit te konfliktohet si “garip” me kedo qe i del perpara, synon njekohesiht nxjerrjen e tij nga loja politike.

Rama nuk e do Erjonin si pasardhes ne PS e ne qeveri. Kjo duket qarte! Rama nuk duron asnje pasardhes te parashikuar. Kete ai deshiron t’ia lere rastesise!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top