ËSHTË INJORANCË E LLOJIT TA KRAHASOSH ESAT PASHËN ME EDI RAMËN

SHKRUAN: AV. XHAFER SADIKU

Ata qe e krahasojne Edi Ramen me Esad Pashe Toptanin, nese nuk jane idiote jane thjesht komuniste fanatike qe mbajne gjalle luften e klasave. E verteta eshte krejt ndryshe, o injorante qe ushqeheni me dogmat e historiografise komuniste dhe pseudo-nacionaliste.

Esad Pashe Toptani eshte shqiptari i vetem qe, per te mbrojtur Shkodren, u ka shkaktuar serbeve dhe malazezeve afer dhjete mije te vrare.

Esad Toptani ka qene jo vetem gjeneral i madh, por edhe nje burreshtetas i madh: Gjate periudhes dhjetor 1915 – shkurt 1916 nuk i vrau gjate terheqjes se serbeve ne Shqiperi, pasi do te perbente krim lufte.

Te gjithe “heronjte” e tjere te historiografise komuniste u kane “ngrene m…e” serbeve dhe te tjereve.

O te mjere! Po i jepni Rames pushtet te pamerituar me marrezite tuaja.

1 thought on “ËSHTË INJORANCË E LLOJIT TA KRAHASOSH ESAT PASHËN ME EDI RAMËN”

  1. Po pikerisht komunistet e vrane! Per pazaret e tyre, pikerisht me shki, po ne siq dime me vra njeri tjetrin per parti. Komunistet, e te gjitha vendeve, kishin nje platforme- manifest! Pushtimi i botes me ideologji! Se kishe nuk besonin ne Zot! Historiografia shqiptare i ka borxh, te konstatoj te verteten per kete figurë. Kjo e tanishmja -komuniste e ka shpalle tradhetar!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top