Erdogan i kërkon falje Putinit

Rexhep Tajip Erdogan i kërkon falje Putinit dhe Rusisë për rrëzimin e aeroplanit Suhoi në nëntorin e vitit të kaluar. Që nga koha e rrëzimit të aeroplanit rus, marrëdhënjet e Moskës dhe Ankarasë kanë qenë të tendosura. Me aktin e kërkimfaljes turke, Rusia dhe Turqia shpresojnë të rikthejnë miqësinë e dikurshme dhe të kooperojnë në interes të përfitimeve gjeopolitike dhe gjeostrategjike në rajon.

1 thought on “Erdogan i kërkon falje Putinit”

  1. Shqiptar Shqiptari

    Hahahahahah, e more qenef turkoislamik……po ti nuk kishe guxuar me rrezue a nje mickoje , mos me pase lejen e USA……por ti tani kerkon falje sepse tu ka qi nona islamike….ne turizem…..sepse askush nuk jen ne turizmin me leblebia te turqise kikiriko- islmiek.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top